Транспарант с надпис „Искаме български състезатели” посрещна звездите на Супермотото в Плевен

23 Юни 2012

Няколко транспаранта посрещнаха днес звездите на Супермотото в Плевен, където се провежда третия кръг от Световния и европейския шампионат в зрелищната дисциплина.

Искаме български състезатели”, „Министър Дянков, искаме да слушаме българския химн” и „Господин Борисов, не ни гонете от България, ние вярваме във Вас” бяха призивите, отправени чрез плакатите, опънати от президента на Българската федерация по мотоциклетизъм Богдан Николов.

Както стана ясно тази седмица, поради финансови причини Международната федерация по мотоциклетизъм (ФИМ) може би ще спре правата за участие на български състезатели в световните и европейски шампионати, а България ще загуби правото да организира международни състезания във всички дисциплини. Както Румен Петков заяви по-рано, всичко това е резултат от липсата на средства за изплащане на таксите, които са изискани от ФИМ.

IMG_7447

В същото време всички български пилоти завършиха в топ 10 в стартовете за Световния и Европейския шампионат по Супермото.

Ангел Караньотов (Honda) - единственият представител на България в клас S1 на Световния шампионат, бе четвърти след свободните тренировки, но падна по време на квалификацията и завърши със 7-мо време. В битката за Суперпол утре ще спорят победителят в квалификацията Мауно Хермюнен (TM), съотборникът му Томас Шарер, братът на Томас - Едриън (Aprilia) и Иван Лазарини (Honda). Пети се класира Матю Уинстантли (TM), следван от Павел Кеймар (KTM).

IMG_6151

Много добре на квалификацията в клас S2 на Европейския шампионат по Супермото се представи Александър Георгиев, заемайки третото място след Петър Ворличек (Honda) и Матия Мартела (KTM). От първа редица ще стартира още един български състезател - Георги Гочев (KTM), който пресече четвърти финалната линия днес.

Участниците в третия кръг от световния и европейския шампионат по супермото ще трябва в утрешния ден да се справят не само с конкуренцията, но и с непоносимата горещина, която на пистата „Долна Митрополия“ надвишава 40 градуса.

Официалното откриване на шампионата е 10:20 часа, а състезанията стартират в 11:00 часа.

Снимки: Пламен Кодров