Супермото: Караньотов 6-сти в Плевен, Хермюнен печели Гран при България

24 Юни 2012

След страхотно каране през целия ден българският пилот Ангел Караньотов се класира на шесто място в третия кръг от Световния шампионат по Супермото, който се проведе днес на пистата Долна Митрополия край Плевен.

За втора поредна година победата в Гран при България отиде при финландеца Мауно Хермюнен (TM Racing).

С проливен дъжд започна състезателния ден в Долна Митрополия днес, но въпреки мократа писта пилотът на TM Racing успя да триумфира в първите два манша.

IMG_7002

Той завърши трети в последния манш, но с актив от общо 70 точки си осигури крайната победа в клас S1. Втори, на само 5 точки от Хермюнен остана съотборникът му Тома Шарлие, който финишира на 3-то и второ място в първите два манша и грабна първото място в третия. Подиумът допълни братът на Тома – Ейдриън, който събра 55 точки.

Ангел Караньотов направи силно представяне в този кръг, макар още да не се е възстановил напълно от заболяването, което му попречи да участва във всички стартове на световния шампионат от началото на годината. Българинът финишира на шеста позиция в първия манш, осми във втория, а в третия пресече финала с пето време, като успя да изпревари една от легендите на световното супермото и претендент за титлата – италианецът Иван Лазарини. Именно Лазарини трябваше да е съотборник на Ангел в тима на Хонда, с който  българският пилот имаше подписан договор за участие в шампионата S1 през 2012.

Световният шампионат по Супермото продължава с четвъртия кръг, който ще се състои след две седмици в Хърватия.

Снимки: Пламен Кодров