Печат на тази страница

Караньотов блести в дебюта си в световния шампионат супермото

24 Юни 2013

Ангел Караньотов зае престижното десето място в дебюта си в световния шампионат по мотоциклетизъм в дисциплината супермото, след като остави зад себе си световния шампион Тиери ван ден Бош и италианеца Фабрицио Бартолини. Младият българин все още изпитваше трудности със своята Хонда заради катастрофата миналата седмица в Словения, но завърши на впечатляващото десето място и предизвика невиждан интерес към себе си от страна на ветераните в спорта.

"Чувствам се изключително щастлив и горд от постижението, до което стигнах днес в Чехия, защото все пак оставих зад себе си имена като трикратния световен шампион Тиери ван ден Бош и ветерана Фабрицио Бартолини. Те проявиха голям интерес към мен след състезанието и ме поздравиха, а това ми дава повод да се чувствам като много сериозен съперник", заяви Караньотов, който е лидер в класирането сред пилотите в европейския шампионат.

Караньотов, който дебютира в тазгодишното издание на световния шампионат едва в третия кръг заради заболяване, зае десета позиция в клас S1 в първия манш в време 21:29.057 минути, а зад него остана и словенският пилот на Хонда - Урош Настран. Във втория манш българинът беше 11-и с време 21:30.509.

Благодарение на великолепното си представяне в Гран при на Чехия в Соснова, Караньотов завърши на десето място в крайното подреждане и заслужи 21 точки за класирането в световния шампионат, където се изкачи до 20 позиция. Победител от Гран при на Чехия с две първи места в отделните маншове пък стана финландецът Мауно Хермунен, който е лидер и в генералното класиране.