МОТОЦИКЛЕТЕН УИКЕНД 10-11 юли: Резултати и обзор

12 Юли 2010

Ангел Караньотов 8-ми на Европейското в Германия

SUPERMOTO: Ангел Караньотов 8-ми в Германия

Този уикенд в Германия се състоя втори кръг от Европейския и Световния шампионати по Супермото. От българските състезатели само Ангел Караньотов взе участие в атрактивната надпревара, конкуренцията в която не бе никак малка. 31 пилоти от цял свят стартираха в Сенкт Вендел, а нашето момче потегли от пета позиция. Най-успешния манш на Ангел бе първия, в който той финишира на четвърто място, а във втория бе 11-ти. В последното състезание Караньотов бе на 17-то място, което му отреди 8-ма позиция в крайното класиране.

chareyre_s1_germany1В борбата за Световния шампионат пилотът на TM Racing Томас Шариер бе безапелационен в неделя и триумфира и в трите състезания в Германия. Среброто грабна Иван Лазарини (Honda). Денят не започна по най-добрия начин за италианеца, тъй като направи сериозна грешка в Superpole манша сутринта и трябваше да стартира от четвърта позиция. В първия манш пилотът на Honda не потегли по най-перфектния начин, но се възползва от падания на Бернд Хиемер и Адриен Шариер, като по този начин успя да се добере до четвъртото място. В следващите две състезания Лазарини финишира съответно на трето и второ място.

Бернд Хиемер се представи отлично пред домашна публика и спечели бронза в Сенкт Вендел. Германецът падна в първия манш, което го изстреля от пета на 8-ма позиция. Във второто състезание Хиемер завърши четвърти, а третата му позиция в последния манш му осигури и място на подиума за радост на немските фенове.

Тиери ван ден Бош определено не прекара перфектния уикенд в Германия. В първия манш настоящият световен шампион се сблъска с италианеца Борела, но след това успя да изпревари цели 11 състезатели и завърши на 9-то място. Французинът бе шести във втория манш, но в третия лошият късмет отново го сполетя. Ден Бош се блъсна в Мауно Хермюнен (Husqvarna), което го забави много и финишира една на 17-то място.

Третият кръг от Световния шампионат по Супермото ще се състои на 29 август в Сицилия.

SUPERBIKE: НЯМА КОЙ ДА СПРЕ МАКС БИАДЖИ

biaggirac1_01Явно след като този сезон Бен Спийс замени Superbike с Мото ГП, няма кой да спре устремилият се към титлата Макс Биаджи. 64 000 любители на високите скорости наблюдаваха на живо изключително силното представяне на италианеца в Бърно, който вече има 68 точки аванс пред втория във временното класиране. Днес обаче Макс си раздели победата с Джонатан Реа (Hannspree Ten Kate Honda), който триумфира в първото състезание. Това е трета победа за великобританеца, който по-рано грабна първото място на „Асен” в двата състезателни дни.

Макс Биаджи: „Познавайки пистата тук достатъчно добре и страстта на феновете от Чехия към този спорт, ние опитахме нещо наистина специално и направихме някои промени в мотоциклета, в скоростната кутия … Резултатът е налице и аз съм много доволен от него. За мен това е десета победа тук и може би затова възприемам тази страна като мой втори роден дом. Обожавам това място!”

Подиумът допълниха Кол Кръчлоу  (Yamaha Sterilgarda), който си заслужи Superpole-а вчера и Мишел Фабрицио (Ducati Xerox). Подробен анализ на състезанието очаквайте съвсем скоро от Емилиян Стойков.