Ангел Караньотов, Антонио Тодоров и Майкъл Иванов печелят третия кръг от Европейската купа по Супермото

10 Август 2010
Трети кръг от Европейската купа по Супермото се проведе на трасе №1 в света за тази дисциплина – „Долна Митрополия” край Плевен

Al.Karanyotov_Race
Трети кръг от Европейската купа по Супермото се проведе на трасе №1 в света за тази дисциплина – „Долна Митрополия” край Плевен. Състезанието бе в памет на дългогодишния председател на Организационния комитет на “Гранд при България” и приятел на  мотоциклетните спортове Димитър Калчев.
В клас S Open за 6-ти пореден път победител стана Ангел Караньотов („Караньотов Спорт”, КТМ). Младата българска надежда отново се оказа по-добър от батковците и спечели  убедително двата манша. В неделя Ачи подобри собствения си рекорд на пистата „Долна Митрополия” и вдигна летвата на 1:22:227. Росен Тончев („Несебър Мото”, КТМ), който бе рожденик в събота, си подари хубав подарък, след като ден по-късно грабна среброто в третия кръг на Европейската купа по Супермото. Бронзът отиде при Георги Гочев („Крейзи Фокс” Варна, КТМ), който в епична битка с Тодор Тотев („Литекс Ловеч Моторспорт”, КТМ) извоюва третото място във втория манш. Неделният ден определено не бе сред най-успешните за Александър Георгиев („Рейсинг Тийм Плевен”, КТМ), чийто двигател блокира на възможно най-неприятното място – излитането на единия от скоковете. Това доведе до изключително тежко падане и само огромна доза късмет му помогна да се отърве без контузии.
Младата българска надежда Майкъл Иванов (KTM), който грабна златото в клас SM Junior, финишира първи и в клас S3. Талантливият състезател на СМК „Троян Моторспорт” обаче все още няма необходимите 15 години за участие този клас от състезанията за Европейската купа, затова шампион стана финиширалият втори Антонио Тодоров (МСК „Тони Рейсинг”, КТМ).
Валентин Матеев (СМК „Троян Моторспорт”, КТМ) спечели среброто в клас SM Junior, а златото отиде при Цонко Пеев („Бяла Слатина Моторспорт”, КТМ).
Шоуто, наречено „Супермото” продължава на 18 и 19 септември, когато пистата „Долна Митрополия” ще бъде домакин на кръг от световния и европейски шампионат.