Световен шампионат по Ендуро: Гранд при на Гърция – ден I-ви

29 Август 2010

Еро Ремс (KTM) триумфира в Е1, Сервантес (KTM) първи в Е2, Намботин (Gas-gas) пред Найт (KTM) в Е3

Жестока жега, температурни рекорди, много прах и истинско зрелище – това може би са най-точните думи, които описват Гранд при на Гърция -  шести кръг от Световния шампионат по Ендуро. Първият състезателен ден, който се състоя вчера край Серес, не мина без изненади за някои от топ пилотите.

Ero_remes_gr_1

Е1

В категория Е1 лидерът във временното класиране Антоан Мео имаше проблеми с мотоциклета, поради които той напусна състезанието още след първата обиколка. От това най-добре се възползва съперникът му за титлата Еро Ремс (KTM), който се оказа победител в битката с Кристобал Гуереро. Въпреки неописуемата горещина, след 10 минути в Ендуро теста, финландецът излезе начело и водеше с 8.90 сек, а пилотът на Yamaha бе принуден да се задоволи с второто място. Трети се класира друг състезател на австрийската компания – Джони Аубер.

Е2

Голямото количество прах бе причина организаторите да преразпределят стартовото време на състезателите. Така всяка минута потегляше по един състезател. В категория Е2 борбата между Мика Ахола (HM-Honda) и Иван Сервантес (KTM) продължи в Серес и бе спечелена от испанеца. Явно горещината оказа влияние върху финландския пилот, който остана само на 1,25 секунди след него. На повече от минута зад първите двама остана третият в класа Пиере Александре Ренет (KTM)