Мотоциклетен уикенд:Супермото - Давиде Гоздини е временният лидер в Световния шампионат

18 Септември 2010

Преди старта

В момента на пистата „Долна Митрополия” край Плевен се провеждат свободните тренировки за Гранд при България – четвърти кръг от Световния шампионат по Супермото. Кои са основните претенденти за титлата тази година?

Преди около 3 седмици в Италия, пред собствена публика, ДавидеГоздини (747 TM Racing Factory) пое лидерството в генералното класиране за Световния шампионат (190 т.). Италианецът спечели първите два манша в Сицилия, а в третия финишира на второ място.

Борбата за първото място в клас S1 на Световния шампионат все още не е решена, тъй като само на 5 точки след Гоздини е съотборникът му Томас Шариер. В Италия французинът изгаси мотоциклета в последната обиколка на първия манш, което му коства лидерството в шампионата.

chareyre_1

Настоящият световен шампион Тиери ван ден Бош (PMR H20 Aprilia Racing) се намира на трето място кръг преди финала, като разликата между него и французина е 18 точки. Две втори и едно трето място предишния кръг Италия му бяха достатъчни, за да грабне среброто в Италия.

thierry_van_den_bosch_2

Четвърти в генералното класиране до момента, на 17 точки след Ван ден Бош, е Иван Лазарини (HM-Honda), а челната петица допълва пилотът на Husqvarna CH Racing Мауно Хермюнен.