Ясен е календара на AMA Motocross шампионата за 2011

06 Декември 2010

Очертава се изключително интересен сезон

Промоутърт на силно конкурентния щатски шампионат по Мотокрос MX Sports Pro racing обяви календара за 2011-та година. Състезанията започват на 21 май в Сакременто /Калифорния/ на историческото трасе Hangtown Motocross Classic и след 12 кръга ще приключат отново там, но в град Пала на 10 септември.

82910_SouthwickMX_Dungey02

Райън Дънджи

Титлата на АМА Motocross за 2010 спечели пилотът на Suzuki Райън Дънджи, който стана шампион в Southwick /Масачузетц/ два кръга преди края на шампионата. През май 20-годишния дебютант записа името си в историята на американския мотокрос, като стана най-младият състезател, печелил титлата и в престижните Supercross серии.