Мотокрос: Фросард зарадва феновете във Франция с победа в МХ1, Печето 20-ти в МХ2

08 Юни 2011

Петър Петров 16-ти във временното класиране

Пети кръг от Световния шампионат по мотокрос се проведе тази неделя във Франция, а Стивън Фросард зарадва феновете с победа в клас МХ1 пред родна публика. В клас МХ2 българският състезател Петър Петров завърши 21-ви в първия манш и 18-ти във втория, с което си спечели още 3 точки и в момента се намира на 16-то място във временното класиране.

frossard-660

Световният шампион Тони Кайроли изпусна победата при 450 сс мотоциклети и си тръгна със среброто от Франция. Италианският състезател на КТМ изостана с цели 14 секунди от Фросард в първото неделно състезание и пресечи трети финалната линия във второто.

Подиумът допълни пилотът на Rockstar Energy Suzuki Клемент Десал. Белгиецът беше малко разочарован от третото място, тъй като спечели повече от убедително втория манш – с над 10 секунди пред Стивън Фросард.

Cairoli_MxGp5F011

Четвърти в петия кръг се класира пилотът на Kawasaki Хавиер Буг, с когото ви запознахме след Гран при България, а челната петица допълни руснакът Евгени Бобришев (Honda).

В клас МХ2 победата грабна Томи Сърл (Kawasaki). Англичанинът бе изпреварен от Кен Роксен (КТМ) в първия манш, но във втория надделя над Джефри Херлингс (КТМ), макар че разликата между двамата беше само 1.734 сек.

MX2podium_MxGp5F011_1

Клемент Десал продължава да води с актив от 199 точки във временното класиране на клас МХ1 пред Тони Кайроли със 193 т. и Стивън Фросард със 179. При 250 сс мотоциклети лидер за момента е Кен Роксен (226 т), следван от Джефри Херлингс (213) и Томи Сърл (199 т.).

Световният шампионат по мотокрос продължава на 12 юни в Агуеда.