Мотокрос: МХ3 - Коко Куманов в топ 10 след Гран при на Словения

17 Юли 2011

Браво!

Състезателят на „Екометал Инженеринг” Николай Куманов завърши 18-ти в Гран при на Словения – 7-ми кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ3. 9-те точки, които българският състезател спечели в днешното състезание, обаче, му бяха достатъчни, за да влезе в топ 10 на първенството на планетата.

228504_196241557087196_108268029217883_514890_2375699_n

Около 10 мотора се изсипаха на старта на първия манш, което бе причина Куманов да се движи 30-и в началото. Все пак той успя да се добере до 20-то място в края на първия манш.
Вторият манш протече далеч по-благоприятно за българският пилот, и той финишира 13-и.

С категорични победи и в двата манша Жулиен Бил взе златото и в този кръг. Honda отново окупираха подиума в МХ3, тъй като на второ място се нареди французинът Милко Потичек, а трети остана Анти Пирьонен.

Бил продължава да води убедително в генералното класиране с 309 т., следван от Потичек с 275 и Мартин Мичек – 245.

Следващият кръг в надпреварата за титлата на клас МХ3 е на 7-ми август във Франция.