Победа за Kawasaki SRC team на 2011 Le Mans 24

27 Септември 2011

Жулиен де Коста, Грегори Льоблан, Оливие Фор и техният Kawasaki SRC тим спечелиха 34-тото издания на Le Mans 24, състезание за издържливост на мотоциклети.

Те надминаха последният рекорд с четири обиколки, завършвайки с общо 834 обиколки, които им осигуриха втората поредна победа. Suzuki Endurance Racing Team (SERT) зае второто място, а третото място бе за Monster Yamaha.

Началото на състезанието започна много добре за отборът на S1000RR no.99, но серия от проблеми в механиката ги изтласка назад и те завършиха едва на седма позиция.
Втората позиция на SERT Suzuki ги връща на върха в класирането на Endurance World Championship. Те водят с 11 точки над BMW Motorrad.