Мотокрос: Шесто място за България в Купата на нациите.

09 Октомври 2011

9 октомври 2011г. – България зае шесто място в тазгодишното издание наевропейската купа нациите- отборен шампионат по мотокрос, който се провеждаведнъж годишно в края на сезона.

Четвърта титла в европейскта купа на нациите грабна тимът на Холандия (16 наказателни точки), следван от тройките на Франция (21 нак.т.) и Словакия (37 нак.т.).

Българският тим в състав Николай Куманов, Петър Петров и Николай Йовчев имаше сериозни шансове и за по-добро постижение след. Петър Петров (Ямаха, клас МХ2) се представи брилянтно в двата манша с негово участие. Роденият в Севлиево българин спечели първия старт, който изправи един срещу друг пилотите в класовете МХ1 и МХ2. Петров пое лидерството още в ранните обиколки и за радост на местната публика пресече пръв финала. Другият ни представител в този манш – Николай Куманов (Ямаха, клас МХ1), завърши девети и така след първото пробягване България зае втора позиция във временното класиране.

Последва нов силен манш за Петър Петров, в който, след поредица от изпреварвания, българинът отново зае челна позиция и финишира с първо време. Този път обаче партньор му беше състезателят ни в клас OPEN Николай Йовчев (Хонда), който завърши едва 23-ти и добави сериозен наказателен актив за България.

teambg1

В третия манш (МХ1 +OPEN) българският отбор записа най-слабо класиране. Участници в него бяха Куманов и Йовчев, които след падане още на самия старт, завършиха 17-ти и 21-ви и така тимът ни събра общо 49 наказателни точки и се класира на шесто място.