Мартин Чой с малшанс в Албасете, Испания

09 Октомври 2011

Дефектна задна гума спря аса на Prima Build Racing Team Мартин Чой от добро класиране на финалния кръг на европейския шампионат по мотоциклетизъм, който се проведе в Албасете (Исп).

В квалификациите в събота в клас SST 1000 българският пилот с БМВ, записа 13-о време от 39 участника. В състезанието днес той направи супер старт и само в рамките на 2 обиколки спечели шест позиции. За съжаление в този момент задната гума започна да се разпада и Мартин беше принуден да се прибере в бокса.

За Мартин Чой независимо от малшанса в Албасете, 2011 година беше повече от успешна. През този сезон асът на Prima Build Racing Team спечели три титли – на България, Източна Европа и от европейския шампионат „Алпе Адриа".