Христов 30-ти, Зорница Тодорова 33-та в първия етап на Sealine Cross Country Rally

19 Април 2012

Зорница Тодорова и Тодор Христов продължават участието си в Световния крос-кънтри шампионат. В момента двамата са в Катар, където се провежда Sealine Cross Country Rally – втори кръг от първенството. Българските състезатели ще трябва да се справят с предзвикателствата на пустинните райони на Арабския полуостров и тежкото трасе с обща дължина 1500 км.

Зорница Тодорова се контузи доста тежко в първия кръг от Световния шампионат в Абу Даби и участието й в Sealine Cross Country Rally бе под въпрос до последния момент.

Във вторник Христов и Тодорова се справиха успешно с пролога, нареждайки се съответно на 27-мо и 35-то място в общата подредба с мотоциклетите.

Вчера се проведе първият състезателен етап, дълъг 300 км. Според Христов етапът е бил изключително бърз, с тежка навигация и много камънаци. В резултат на тежкото трасе той спукал гума и карал така 150 км. Наред с това Христов остана и без задна спирачка, но успя да завърши на 30-то място етапа. С по-малко т ехнически проблеми Зорница Тодорова финишира на 33-та позиция.

Marc_Coma

Както вече споменахме класирането за АТВ-тата и мотоциклетите е общо. Победител във вчерашната скоростна отсечка бе добре познатият ви от рали „Дакар” Марк Кома (KTM). Испанецът стартира от трета позиция етапа и успя да го завърши за 3.45:45. На само 8 стотни от секундата след него остана Хуан Бареда.