Успешен старт на Майкъл Иванов и Иван Петров в ЕМХ125

18 Април 2013
Успоредно със Световния шампионат по мотокрос в Тренто стартира и Европейският шампионат в клас ЕМХ125.

При малките пилоти от Европейския шампионат в клас ЕМХ125, в Италия двама българи започнаха сезона в Италия – Иван Петров (КТМ) и Майкъл Иванов (КТМ).

Общо 87 пилота включваше стартовият списък в клас ЕМХ125 и съответно състезателите бяха разделени на две групи.

Иванов трябваше да изтърпи проблемите от скорошната си контузия, които неминуемо му попречиха да се класира за неделните стартове, но до следващият кръг, от тима му информираха, че Майкъл ще бъде в топ форма и реално ще започне неговият сезон в клас ЕМХ125.

Иван Петров, който преди месец подписа договор с италианския тим Марчети Рейсинг, преодоля без проблем квалификациите и отбеляза първите си точки в шампионата.

В първия манш Иван стартира отлично като няколко обиколки се намираше на второто място в подреждането, но завърши манша на 9-тото място с актив от 12 точки.

Във втория манш, пилотът от Монтана завърши 16-ти, добавяйки още 5 точки към актива си.

Общо за кръга Иван спечели 17 точки и в момента е дванадесети във временното класиране.

Следващият кръг на Петров и Иванов в Европейския шампионат е на 5 май в Агуеда, Португалия.