Кома печели морското Sealine Cross-Country Rally за втора поредна година

28 Април 2013

От 21 до 26 април в Катар, южно от Доха, се проведе атрактивното Sealine Rally, а победата грабна трикратният победител от рали „Дакар” Марк Кома.

Надпреварата е втори кръг от Световния Крос-кънтри шампионат (2013 World Cross-Countries Rally Championship), като в нея участие взеха 70 състезатели от 27 страни в класовете автомобили (50), мотоциклети (13) и АТВ (7).

Sealine cross-country rally се проведе в четири дълги етапа, като 5-те часа на ден изстискаха в максимална степен физическите сили на състезателите. Напълно различна от първия кръг на световния шампионат, надпреварата в Катар се оказа истинско предизвикателство дори за фаворитите, което се вижда и от крайното класиране: разликите между първите четирима са много малки – те се побраха в едва 4 мин 29 секунди!

Screenshot_59

Марк Кома започна състезателния ден с 2 мин 4 сек пред пилота на Speedbrain Паоло Гонкалвеш. Португалецът обаче допусна навигационна грешка, заради която загуби доста време, но на 190-тия километър от 275 км специален етап успя да навакса и отново се залепи за испанеца. В крайна сметка битката между двамата спечели Кома, пресичайки финалната линия с 4 секунди пред Гонкалвеш.

Подиумът допълни полякът Якуб „Куба” Пригонски (KTM), а Франциско „Чалеко” Лопез направи пълен триумфът на КТМ, завършвайки на 4-то място.

Така, макар, че пропусна тазгодишното издание на рали „Дакар” заради контузия, Марк Кума се завърна триумфално на състезателната сцена, защитавайки титлата си в Sealine Rally и спечели втора победа в световния крос кънтри шампионат.