Suzuki Endurance Racing Team с щастлива тринадесета титла.

27 Септември 2013

Четвърта поредна титла за тима на Сузуки в Световния шампионат по издръжливост - World Endurance и тренадесета досега.

Финалния кръг се проведе миналия уикенд във Франция за 24 часа на Le Mans. Титлата за Сузуки дойде след множество препятствия по време на състезанието. След леко падане в началото на състезанието се наложи престой в бокса от близо два часа за да отстранят проблеми с охлаждането на двигателя. В крайна сметка от дъното на класирането тима успя да финишира на 28-о място, в крайното класиране и 18 в класа си, което бе достатъчно за завоюване на титлата с 5 точки аванс пред втория тим Yamaha GMT 94.

Suzuki's GSX-R1000 също доминира и в клас Superstock, след като финишираха втори в това състезание, спечелиха и титлата в генералното класиране, като шампионското така и вице-шампионското място за 2013г.