Ангел Караньотов добави още 23 точки към актива си в световния шампионат по супермото

06 Юли 2014

Ангел Караньотов (TM) добави още 23 точки към актива си в световния шампионат по супермото след четвъртия кръг, който се проведе този уикенд в Италия.

На чисто новата писта в Кремона най-добрият български състезател в тази дисциплина се движеше пети в първия манш, но две обиколки преди края получи технически проблем и се нареди на 10-та позиция. Във втория манш Караньотов стартира лошо, не намери позиция и завърши 8-ми.
  Така Ангел записа 9-то място в четвъртия кръг, което го поддържа на 7-ма позиция в генералното класиране за световния шампионат по супермото с актив от общо 104 точки. Победител в Кремона стана французинът Тома Шарер (TM), който е и лидер в първенството със 186 точки.
  Следващото състезание за Караньотов в световния шампионат е на 19-ти юли - Гран при на Европа.