MXGP - Петър Петров в топ 10 на МХ2 в Гран при на Тайланд

10 Март 2015

Българският състезател по мотокрос Петър Петров (KTM) записа страхотен успех, класирайки се в топ 10 в клас МХ2 на Гран При на Тайланд. Вторият кръг от световния шампионат се проведе тоди уикенд на пистата Накхончаисри - трудно и специфично трасе, редуващо меки и твърди отсечки, твърде поляти завои и прашни прави.

Високи температури и сухи условия посрещнаха българския състезател в Тайланд. В съботната квалификация Печето се нареди на 16-та позиция, след като сблъскване с други състезатели в първата обиколка го изпрати назад.

В неделя пилотът на КТМ направи добър старт в първия манш и се движеше 8-ми до 14-тата обиколка. След това без проблем изпревари миналогодишния шампион в МХ2 Джорди Тиксие и завърши на 10-та позиция.

Във втория манш Петър пак потегли гладко, намирайки се на 10-та позиция и след здрава битка с руснака Александър Тонков  финишира на успешното 9-то място.

Така с общ актив от 23 точки Петър Петров отново зарадва българските фенове и се класира на 8-мото място в клас МХ2 на Гран при на Тайланд. Във временното класиране Печето е на 9-то място, като следващият кръг ще бъде в Аржентина, Патагония на 29.03.2015 г.

С пълен актив от 50 точки победител отново стана Джефри Херлитнгс (KTM), а подиумът допълниха Полс Джонас (KTM) и Дилън Фирандис (Kawasaki) – и двамата с 40 точки.