Забележка

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/motohit/suzuki/2016

EWC: SERT Suzuki спечелиха титлата в 2015 FIM Endurance World Championship

21 Септември 2015

В последния кръг от сезона в състезанието за 24-e часа на Бол Дор (Bol d’Or 24 Hour) Suzuki Endurance Racing Team (SERT) спечелиха шампионската титла в Шампионата по издръжливост (FIM Endurance World Championship) за сезон 2015.

В този шампионат общите усилия на тима са от огромно значение и тази победа на SERT нямаше да бъде постигната без пилотите Винсент Филип, Антъни Делхал и Етирн Масон.

Трио пилоти дадоха на Сузуки да извоюва 14-а титла в EWC, като абсолютен доминант на японската марка в FIM Endurance World Championship.

По пътя си към титлата SERT спечелиха състезанието в Льо Ман, финишираха четвърти в доста оспорвано и конкурентно състезание на Сузука, втори на 8-е часа на Ошерслебен в Германия и трета позиция на Бол Дор в поселеното състезание за сезона.

"Казват, че колкото си по млад толкова си по гладен за победа, но мога да кажа че това все още е в сила и на моята възраст! Това е 14-а титла за нас и победата е толкова сладка колкото беше и първата. И за всички, които отписаха GSX-R1000, това доказа че той все още може да побеждава.

Много съм щастлив, сезона беше много положителен за нас и да финишираме на подиума днес и да победим в Endurance World Championship е престиж за Suzuki Motor Corporation и за всичките ни спонсори" сподели шеда на SERT Доменик Мелианд.