WSBK: Том Сайкс И Юджин Лавърти си поделиха първите места в Асен.

29 Април 2013

Сайкс доминира в първия старт, след като стартира от първа позиция на пистата а Асен.

Британеца успя да се откъсне от останалите още в първата обиколка, като времето му не падаше под 1.37, като трупаше аванс над останалите с 0.5 сек на обиколка. В края на състезанието аванса му пред втория - Джонатан Рей бе близо 9 секунди, като истинската битка за второто място бе между него, Силван Жинтоли и съотборника му от тима на Априлия - Лавърти който финишира четвърти.

Марко Меландри отпадна от състезанието поради техническа повреда в загряващата обиколка, съотборника му Час Дейвис от тима на BMW, успя да се добере до седмото място след като стартира от последно, поради технически неизправност се наложи да пропусне загряващата обиколка.

Съотборниците от Fixi Crescent Suzuki, Лиън Камиър и Жул Клузел финишираха 8-и и 9-и, Камиър въпреки, че все още се възстановява от скорошна операция, стартирайки от 17-а позиция успя да се пребори дори с Карлос Чека, който финишира десети.

3_ApriliaRacing_Laverty_Assen_preview-1024x689-586x394

Във втория старт Сайкс нямаше късмет да повтори резултата си от първия манш, усилията му да се отдели бяха неуспешни, най вероятно повишаващите температури на трасето не му позволиха, но пък помогнаха на Лавърти.

Състезатяла на Априлия се залепи до Сайкс в продължение на 19-и обиколки и 3-и обиколки преди финала Лаърти намери място за изпреварване, въпреки че до финала състезателя от тима на Kawasaki контраатакуваше, но без успех.

На трето място се нареди Лориз Баз, сътборника на Сайкс, зад него Рей (Pata Honda) следван от Час Дейвис (BMW Motorrad GoldBet).

Лиън Камиър успя да запише една много добра седма позиция, въпреки физическото си състояние и въпреки старт в дъното на решетката.

За Марко Меландри бе още един уикенд, който да забрави, след като беше принуден да пропусне първия старт, поради скъсана верига, във втория вехнеше в позициите с всяка измината обиколка финиширайки 8-и, стартирайки от 4-а позиция.

В крайна сметка в генералното класиране лидер остава Силван Жинтоли от Априлия с аванс от 28 точки пред съотборника си Лавърти, следван от Час Дейвис и Том Сайкс.