WSBK: Меландри и Сайкс с победа на Лагуна Сека в САЩ

14 Юли 2014

След 25 напрегнати обиколки в първия старт Марко Меландри спечели първото място на легендарната писта Лагуна Сека в САЩ, домакин на девети кръг от Световния Супербайк Шампионат.

Доминацията на Априлия бе затвърдена и от второто място на Силван Гинтоли следван от стартиралият от първа позиция и лидер във временното класиране - Том Сайкс с Кавазаки.

Във втория манш нещата изобщо не бяха толкова гладки като в първия, след две прекъсвания в състезанието и два рестарта в крайна сметка победа записа Том Сайкс с Кавазаки следван от Силван Гинтоли с Априлия и Джонатан Рей с Хонда.


WSBK - Класиране старт 1:

1. Marco Melandri ITA Aprilia Racing RSV4 25 laps
2. Sylvain Guintoli FRA Aprilia Racing RSV4 +0.905s
3. Tom Sykes GBR Kawasaki Racing ZX-10R +6.627s
4. Davide Giugliano ITA Ducati SBK 1199 Panigale R +13.574s
5. Toni Elias ESP Red Devils Roma Aprilia RSV4 +13.855s
6. Jonathan Rea GBR PATA Honda CBR1000RR +15.575s
7. Leon Haslam GBR PATA Honda CBR1000RR +18.820s
8. Alex Lowes GBR Voltcom Crescent Suzuki GSX-R1000 +20.184s
9. Loris Baz FRA Kawasaki Racing ZX-10R +34.479s
10. David Salom ESP Kawasaki Racing ZX-10R +37.463s (E)
11. Niccolo Canepa ITA Althea Ducati 1199 Panigale R +45.550s (E)
12. Sylvain Barrier FRA BMW Italia S1000RR +47.538s (E)
13. Bryan Staring AUS IRON BRAIN Kawasaki ZX-10R +49.750s (E)
14. Jeremy Guarnoni FRA MRS Kawasaki ZX-10R +49.750s (E)
15. Leon Camier GBR MV Agusta RC F4RR +55.420s

16. Alessandro Andreozzi ITA Pedercini Kawasaki ZX-10R +58.449s (E)
17. Gabor Rizmayer HUN Team Toth BMW S1000RR +1m 08.922s
18. Geoff May USA Team Hero EBR 1190RX +1m 17.853s
19. Chris Ullrich USA GEICO Honda CBR1000RR +1m 18.084s
20. Larry Pegram USA Foremost insurance EBR 1190RX +1 lap

Ayrton Badovini ITA Bimota Alstare BB3 (E) *
Christian Iddon GBR Bimota Alstare BB3 (E) *

* Ineligible to score points, removed from results (Badovini across the line DNF, Iddon 13th)

Not Classified

21. Sheridan Morais RSA IRON BRAIN Kawasaki ZX-10R 22 laps completed (E)
22. Peter Sebestyen HUN Team Toth BMW S1000RR 16 laps completed (E)
23. Aaron Yates USA Team Hero EBR 1190RX 14 laps completed
24. Eugene Laverty IRL Voltcom Crescent Suzuki GSX-R1000 8 laps completed
25. Chaz Davies GBR Ducati SBK 1199 Panigale R 1 lap completed


WSBK - Класиране старт 2:

1. Tom Sykes GBR Kawasaki Racing ZX-10R 7 laps
2. Sylvain Guintoli FRA Aprilia Racing RSV4 +1.014s
3. Jonathan Rea GBR PATA Honda CBR1000RR +2.793s
4. Eugene Laverty IRL Voltcom Crescent Suzuki GSX-R1000 +3.681s
5. Toni Elias ESP Red Devils Roma Aprilia RSV4 +4.165s
6. Loris Baz FRA Kawasaki Racing ZX-10R +7.160s
7. Leon Haslam GBR PATA Honda CBR1000RR +7.331s
8. David Salom ESP Kawasaki Racing ZX-10R +15.061s (E)
9. Alessandro Andreozzi ITA Pedercini Kawasaki ZX-10R +15.674s (E)
10. Leon Camier GBR MV Agusta RC F4RR +17.015s
11. Jeremy Guarnoni FRA MRS Kawasaki ZX-10R +18.338s (E)
12. Bryan Staring AUS IRON BRAIN Kawasaki ZX-10R +19.270s (E)
13. Sheridan Morais RSA IRON BRAIN Kawasaki ZX-10R +20.040s (E)
14. Larry Pegram USA Foremost insurance EBR 1190RX +23.845s
15. Gabor Rizmayer HUN Team Toth BMW S1000RR +25.592s

16. Geoff May USA Team Hero EBR 1190RX +26.688s
17. Chris Ullrich USA GEICO Honda CBR1000RR +31.893s

Ayrton Badovini ITA Bimota Alstare BB3 (E) *
Christian Iddon GBR Bimota Alstare BB3 (E) *

* Ineligible to score points, removed from results (Badovini across the line 8th, Iddon 9th)

Not Classified

18. Davide Giugliano ITA Ducati SBK 1199 Panigale R 3 laps completed
19. Marco Melandri ITA Aprilia Racing RSV4 3 laps completed
20. Niccolo Canepa ITA Althea Ducati 1199 Panigale R 0 laps completed (E)

Did Not Start

Sylvain Barrier FRA BMW Italia S1000RR (E)
Alex Lowes GBR Voltcom Crescent Suzuki GSX-R1000
Peter Sebestyen HUN Team Toth BMW S1000RR (E)
Chaz Davies GBR Ducati SBK 1199 Panigale R
Aaron Yates USA Team Hero EBR 1190RX


Класиране след девети кръг от WSBK 2014:

ПозицияИмеТимТочки
1 Tom Sykes Kawasaki Racing Team 325
2 Sylvain Guintoli Aprilia Racing 281
3 Jonathan Rea PATA Honda 261
4 Loris Baz Kawasaki Racing Team 253
5 Marco Melandri Aprilia Racing 217
6 Chaz Davies Ducati SBK 159
7 Davide Giugliano Ducati SBK 153
8 Toni Elias Red Devils Roma Aprilia 137
9 Eugene Laverty Voltcom Crescent Suzuki 134
10 Leon Haslam PATA Honda 133
11 Alex Lowes Voltcom Crescent Suzuki 119
12 David Salom Kawasaki Racing Team (E) 88
13 Niccolo Canepa Althea Ducati (E) 51
14 Leon Camier BMW Italia (E) / MV Agusta RC 37
15 Jeremy Guarnoni MRS Kawasaki (E) 33
16 Sylvain Barrier BMW Italia (E) 21
17 Alessandro Andreozzi Pedercini Kawasaki (E) 17
18 Sheridan Morais IRON BRAIN Grillini Kawasaki (E) 17
19 Luca Scassa Pedercini Kawasaki (E) 16
20 Fabien Foret MAHI India Kawasaki (E) 14
21 Claudio Corti MV Agusta Reparto Corse 13
22 Bryan Staring IRON BRAIN Grillini Kawasaki (E) 12
23 Glenn Allerton BMW Italia SBK (E) 6
24 Kervin Bos Winterb Honda CBR1000RR (E) 5
25 Ivan Goi Barni Ducati (E) 5
26 Riccardo Russo Pedercini Kawasaki (E) 5
27 Larry Pegram Foremost Insurance EBR 2
28 Michel Fabrizio IRON BRAIN Grillini Kawasaki (E) 2
29 Imre Toth BMW Team Toth 2
30 Romain Lanusse Pedercini Kawasaki (E) 1
31 Gabor Rizmayer BMW Team Toth 1
32 Kawasaki   342
33 Aprilia   318
34 Honda   261
35 Ducati   220
36 Suzuki   200
37 BMW   58
38 MV Agusta   20
39 EBR   2

Добавете коментар към статията

Ние използваме "бисквитки" (Cookies), за да подобрим функционалността на нашия уебсайт. "Бисквитки" които се използват за основната дейност на този сайт вече са генерирани. За повече информация посетете нашата Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree