JFolder: :files: Пътят не е папка. Път: /data/www/vhosts/moto-zone.bg/httpdocs/images/stories/stories/world-sbk/2016

Забележка

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/stories/world-sbk/2016

WSBK 2015: Джонатан Рей и Час Дейвис си споделиха победите на Сепанг

02 Август 2015

Факторът износване на гумите оказа особено голямо значение в Малайзия. В първия старт Сайкс потегли перфектно, като водеше в по голямата част от състезанието, но в края на състезанието губеше с близо 10 секунди от времената на лидерите и този фактор го принуди да финишира на пета позиция.

Лидерът в шампионата Рейi записа още една победа в архива си за сезона, който водеше битка за лидерската позиция до последния завой с Час Дейвис (Aruba.it Racing – Ducati SBK Team). Трети финишира ветерана Биаджи (Aprilia Racing Team) като добави в архива си 71-я си подиум в шампионата. Силван Жинтоли (Pata Honda) след добрата квалификация успя да финишира на четвърта позиция, Алекс Лоус (Voltcom Crescent Suzuki) шести.

След първото състезание на „Сепанг“, щансът Джонатан Рей да стане шампион още в този кръг бе реален - с аванс от 139 точки пред Сайкс, така че за да постигне това той трябваше да финишира във втория старт с аванс от 150 точки пред потенциалния втори Сайкс или Дейвис.

Стартът бе чист, като първи в първия завой влезе Макс Биаджи, но излезе последен. След опит да избегне удар в Жинтоли, Биаджи вдигна мотора и се заби в Том Сайкс, който успя да влезе в отново в състезанието на 18-а позиция. 10 обиколки преди края бившият шампион също падна, с което приключиха и амбициите му за шампионска титла в края на сезона.

За разлика от първото състезание, този път ритъмът на надпреварата постави Дейвис, плътно следван от Рей. Двамата бяха почти гума до гума и дори едва не се сблъскаха на последния завой, но в крайна сметка обаче англичанинът записа 3-тата си победа в 4 състезания и се придвижи до втора позиция в генералното класиране.

Изненадата на кръга определено поднесе дебютантът Жорди Торес (Aprilia Racing Team – Red Devills), който направи две много добри карания днес и заслужено спечели първия си подиум в кариерата.

Така след Гран при на Малайзия лидер във временното класиране продължава да бъде Рей с актив от 452 т., следван вече от Дейвис – с 308 и Сайкс – 295 т. Топ 5 допълват Леон Хаслам – 259 т. и Торес – 186 т. Superbike продължава на 20 септември с Гран при на Испания.