Грешка

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 4002 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

България с отборната купа в 3-тия кръг на Европейския шампионат по СуперМото

03 Септември 2019

Успоредно с 8-мия кръг от BMU European Road Racing Championship 2019, през изминалия уикенд край Плевен се състояха 3-тият кръг от Европейския шампионат по СуперМото в класовете S3 и SMJunior, 4-тият от BMU European SuperMoto Championship 2019 в класовете МХ65, МХ85, S3 и Open, както и надпреварата в клас „Скутери“.

ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОНАТ – СУПЕРМОТО

SM JUNIOR

В първия манш лидерът в шампионата Ян Улман (TM) финишира първи със стабилен аванс от 7.134 секунди пред руския състезател Иван Мосин (TM) и на 15.513 секунди пред българина Радостин Михайлов (KTM).

Във втория манш Улман повтори перфектния си старт от първия, докато зад него Мосин и Михайлов започнаха битка за второто място. Улман отново пресече първи финалната линия, а Мосин и Михайлов завършиха в същия ред, както в първия манш, само че този път със съответно 5.354 секунди и 13.398 секунди разлика.

В крайна сметка на подиума в SM Junior се качиха Ян Улман, който събра пълен актив от 50 т. от Grand Prix Bulgaria 2, Мосин с 44 точки и Михайлов с 40 точки.

Neychev Resized

S3

Българските състезатели Виктор Нейчев (AirMax Racing Team, KTM), Кристиан Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) и Димитър Петров (Диана Рейсинг, KTM) доминираха в надпреварата на клас S3 за Европейския шампионат по СуперМото и в двата манша.

В първия манш чехът Денис Флигър (Honda) потегли първи от състезателите в S3, но 3 обиколки след това Виктор Нейчев атакува и го изпревари, като пресече първи финалната линия с 8.532 секунди пред Иванов. Топ 3 с 9.954 секунди разлика оформи Димитър Петров.

Във втория манш Нейчев поведе от началото и не позволи да бъде изпреварен до края, завършвайки с огромната преднина от 15.191 секунди. Трети, с 18.117 секунди разлика, отново беше Петров.

Така с пълен актив от 50 точки като победител в Grand Prix Bulgaria 2019-2 си тръгна Виктор Нейчев, следван от Иванов с 44 точки и Петров с 40 точки.

BMU EUROPEAN SUPERMOTO CHAMPIONSHIP

По традиция BMU Eurpean SuperMoto Championship се проведе за класовете SM65, SM85, S3 и Open.

Класирането в SM85 и S3 остава идентично като това в Европейския шампионат.

Nikolaev

При най-малките в клас SM65 за пореден път двата манша спечели Никола Николаев (KTM), а до него на подиума се качиха Енис Байрямов (България, КТМ) и Никола Досев (България, КТМ).

По традиция в Долна Митрополия състезателите в класовете S3 и Open стартираха заедно, което допълнително нажежи атмосферата по пълните трибуни край пистата.

Финландецът Еро Мадисон (KTM) поведе на старта, но още в началото на втората обиколка беше изпреварен от многократния български шампион Майкъл Иванов (Тексим Моторспорт, КТМ), който не позволи да бъде задминат до края и финишира с доста голяма преднина – 11.446 секунди. Мадисон остана на второто място, а топ 3 оформи Александър Лятишев от Русия с Honda (+27.695 секунди).

Във втория манш Иванов стартира прекрасно, повеждайки групата от старта и отново пресече първи финалната линия с 18.166 секунди аванс. Втори остана Мадисон, а на третото място се класира Алекс Веткин (Husqvarna, +22.155 секунди).

В крайна сметка подиумът в клас Open оформиха Майкъл Иванов с пълен актив от 50 точки, Мадисон с 44 и Веткин с 38 точки.

СКУТЕРИ

С не по-малък хъс от пилотите в пистовата дисциплина и СуперМото, караха и състезателите от клас „Скутери“.

Стартът тук грабна Пламен Христов (МСК Плевен, Aprilia), плътно следван от съотборника си Иво Михайлов (ZedMoto, Piaggio). Малко след това Михайлов атакува и изпревари Христов. Състезателят на ZedMoto водеше близо 4 обиколки в надпреварата, но технически проблем с мотоциклета го извади извън състезанието. Така той бе изпреварен от няколко състезателя и това даде възможност на Пламен Христов да излезе начело. В крайна сметка победител с огромен аванс от 53.367 секунди стана Христов, а подиумът допълниха Стефан Вълков (Aprilia) и Адриан Бояджиев (МСК Плевен, Piaggio)

Временно класиране от всички дисциплини и коментарите на победителите очаквайте малко по-късно днес в Moto-Zone.bg.